.

 
 
 
 

Eelpaigutatud liitlasüksuse Taani kontingenti juhib uus ülem

Sel nädalal andis Taani kontingendi senine ülem kolonelleitnant Carsten Winther Eestis teenivate Taani kaitseväelaste juhtimise üle major Lotte Mathiesenile.

Kolonelleitnant Winther teenis Eestis Taani kontingendiülema kohal eelmise aasta oktoobrist, valmistades esmalt ette Taani kaitseväelaste integreerimist Tapal paikneva lahingugrupi koosseisu ning juhtides selle aasta jaanuarist pea 200 kaitseväelasest koosnevat Taani üksust.

„See oli üks minu unistustest – lõpetada enda karjäär Eestis, riigis, mille kaitseväega olen ma olnud väga tihedalt seotud pea veerand sajandit,“ ütles kolonelleitnant Winther. „Mulle jäävad meelde siinsed inimesed ning Eesti sõdurid. Me oleme tõelised relvavennad ning meie siinolek on olnud Taani sõduritele väga kasulik. Loodan, et ka Eesti kamraadid said meilt midagi õppida.“

Kolonelleitnant Winther on teeninud Taani kaitseväes 38 aastat ning pärast kodumaale naasmist jääb pensionile.

Taani kaitseväelased teenivad 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus selle aasta algusest. Järgmisel aastal vahetab neid välja Belgia kaitseväelastest koosnev soomusmanööverüksus.


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10522/eelpaigutatud-liitlas%C3%BCksuse-taani-kontingenti-juhib-uus-%C3%BClem
Save as: 

Sorry, you haven't subscribed for this topic.

 
 
 
 
 

There are no news lines.