.

 
 
 
 

Suurtükiväepataljoni reservväelased värskendavad teadmisi

Eelmisel nädalal alanud suurtükiväepataljoni õppekogunemisel osalevad reservväelased ning pataljoni ajateenijad harjutasid eile 155mm haubitsa FH 70 lahinglaskmistel põhirelva käsitsemisoskust, andes tuld pea 9 kilomeetri kaugusel asuvate sihtmärkide pihta.

„Mehed ja naised saavad väga hästi hakkama, pealt vaadates on väga raske vahet teha, kes on alles riigikaitsmise oskusi õppimas ning kelle ajateenistusest on möödas juba aastaid. Reedab ehk vaid vanus ning soeng-habe. Reservväelaste motivatsioon on kõrge, nad on tegusad, teotahtelised ning vastupidavad,“ ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Arbo Probal.

Tänavusel õppekogunemisel osalevad nii reservväelased, kelle ajateenistus lõppes alles eelmise aasta detsembris, kui ka need, kelle reservteenistus algas juba kuus aastat tagasi. „Ma väga ootasin seda kutset ning võimalust taas vanu kamraade näha ning relva lasta. Et asjad ei ununeks ning kui peaks reaalne vajadus tekkima, tulla kohale ning asuda võitlusesse Eesti eest. Siin on väga lahe, meie läbisaamine on hea, koostöö sujub ning lasud on pihtas,“ ütles juba pea kuus aastat reservteenistuses olev reamees Alder Maninen.

Suurtükiväepataljoni reservõppekogunemine on tinglikult jagatud kolmeks etapiks. Õppekogunemise esimesel päeval harjutati pataljoni formeerimist. Pärast seda liikus üksus kaitseväe keskpolügoonile, kus reservväelased said meelde tuletada ajateenistuses omandatud oskusi ning käsitulirelvade käsitsemist. Teisipäeval algasid 155mm haubitsa FH70 lahinglaskmised ning eile liikusid reservväelased edasi Ida-Virumaale, kus lihvivad erinevaid taktikalisi oskusi, tegutsemist brigaadiraamistikus ning koostööd teiste brigaadi üksustega. Reservõppekogunemine kestab 21. aprillini, kokku osaleb lahinglaskmistel üle 500 kaitseväelase.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59328


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10656/suurt%C3%BCkiv%C3%A4epataljoni-reservv%C3%A4elased-v%C3%A4rskendavad-teadmisi
Save as: 

19 Aug 2019

19 Aug 2019 20:17
Estonian News 19 Aug 2019 20:17

17 Aug 2019

17 Aug 2019 13:28
Estonian News 17 Aug 2019 13:28
 
 
Follow us on Twitter