.

 
 
 
 

Kaitseväe Meistrivõistlused taktikalises laskmises võitis Scoutspataljon

Kolmapäeval Kose Laskepaigal peetud kaitseväe meistrivõistlused taktikalises laskmises võitis Scoutspataljoni meeskond koosseisuga major Allar Eesmaa, nooremleitnant Siim Rammus ning nooremveebel Kait Kalajas.

„Antud võistlusesse kombineeriti edukalt lahinguvälja stressoreid – füüsiline pingutus, varustuse efektiivne kasutamine, esmaabi, täpne sihtmärgi tabamine ning terav mõistus,“ ütles taktikalise laskmise individuaalarvestuse võitja major Allar Eesmaa Scoutspataljonist. Teise koha individuaalarvestuse saavutas kapten Rain Lepikmäe logistikapataljonist ning kolmanda koha major Rivo Zirk vahipataljonist.

Meeskondlikkus arvestuses saavutas teise koha toetuse väejuhatus ning kolmandaks tuli küberväejuhatus.

Laskuritel tuli võistlusel läbida 12kilo kaaluva varustusega viie erineva rõhuasetusega taktikalist laskeharjutust. Võistluse peakorraldaja kapral Meelis Unt sõnul on paranenud kaitseväelaste ja kaitseliitlaste relvakäsitsemine tunduvalt ning tänab tegevväelasi taktikalise laskmise toetamise eest.

Esimene taktikalise laskmise võistlus toimus Nursipalu harjutusväljal aastal 2010. Taktikaline laskmine on väga kõrgete ohutusstandarditega laskespordi ja laskeväljaõppe metoodika, mis on välja kasvanud jõustruktuuridele ohutu ja efektiivse relvakasutamise koolitamise vajadusest. Ala eesmärgiks on efektiivne ja samas ohutu teenistusrelvade ja lahingvarustuse kasutamine võimalikult reaalsetele olukordadele sarnastes situatsioonides. Taktikalise laskmise kultuuri veab Kaitsejõudude Spordiklubi vabatahtlike baasil.


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10874/kaitsev%C3%A4e-meistriv%C3%B5istlused-taktikalises-laskmises-v%C3%B5itis-scoutspataljon
Save as: 

28 May 2020

 
 
Follow us on Twitter