.

 
 
 
 

Tartus peetakse tipptasemel sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi

Täna algas Tartus 13. rahvusvaheline sõja- ja katastroofimeditsiini konverents, mis seekord keskendub sõjameditsiini väljaõppe, simulatsiooni, traumahaigete käsitluse, juhtimise ja meeskonna treeningu teemadele.

„Laiapindne riigikaitse on läbi nende konverentside saanud palju juurde meditsiinilise toetuse tagamise süsteemi loomiseks,“ ütles konverentsi korraldaja kaitseväe akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane, kelle sõnul räägivad välisriikide meedikud konverentsil praktilisest kogemusest sõja- ja katastroofimeditsiinis.


„Eesti meedikud on oma töös tegelenud küll raskete traumahaigetega, aga õnneks vähe suurõnnetuste puhul massikannatanutega, kuid sõjas on kaks eelmist koos ja sellist praktilist kogemust ei ole meil Eestis ülemäära palju,“ lisas kolonelleitnant Varblane.Lisaks ettekannetele võivad osalejad külastada simulatsiooni ja traumahaige käsitlemise teemalistesi töötubasid. Konverentsi raames toimub ka näitus, kus tutvustatakse erakorralises meditsiinis, sõja- ja katastroofimeditsiinis ning väljaõppes kasutatavaid vahendeid ning erialast kirjandust.Sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsist Tartus Dorpat konverentsikeskuses võtab tänase ja homse päeva jooksul osa ligi 400 huvilist, kelle seas on esindatud nii kaitseväe- kui ka tsiviilmeedikud, Tartu ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkoolide tudengid, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajad, ministeeriumide ja tsiviilhaiglate esindajad ning teised valdkonnast huvitatud nii Eestist kui välismaalt.Kaks päeva kestva konverentsi jooksul teevad ettekandeid oma ala spetsialistid USA-st, Ühendkuningriigist, Austriast, Hollandist, Saksamaalt, Leedust, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Eestist. Konverentsi korraldavad kaitseväe akadeemia koostöös kaitseväe meditsiiniteenistusega.Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59715


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10907/tartus-peetakse-tipptasemel-s%C3%B5ja-ja-katastroofimeditsiini-konverentsi
Save as: 

31 Jul 2020

 
 
Follow us on Twitter