.

 
 
 
 

Malis teeniv jalaväerühm käis enne koju suundumist viimases patrullis

Tänavu augusti alguses Malis teenistust alustanud jalaväerühm Estpla-32 patrullis eile viimast korda Gao linnas ning on valmis järgmisele rühmale teenistust üle andma.

Lisaks Estpla-32 liikmetele oli patrulli kaasatud eelmise nädala lõpus Gao baasi saabunud jalaväerühma Estpla-34 juhtkond.


„Patrulli eesmärk oli tutvustada uue Eesti kontingendi võtmeisikutele eestlaste vastutusala, selle hulgas Gao linna ja anda ettekujutus Mali linnapatrulli eripäradest,“ ütles Estpla-32 rühmaülem leitnant Taavi Eesalu.Üle nelja kuu kestnud missiooni jooksul käisid Estpla-32 kaitseväelased 24 patrullis, mehitasid baasi valveposte 38 korral, olid 41 korda kiirreageerimisvalmiduses ja kaasasid Milrem Roboticsi mehitamata maismaasõidukit kuute patrulli. Jalaväerühm Estpla-32 naaseb Eestisse detsembri keskel.„Hoolimata tihedast graafikust on kogu üksus näidanud üles kõrget individuaalset valmisolekut ja suurt töötahet. Kõik andsid tugeva panuse, et meile püstitatud ülesanded operatsioonil Barkhane saaksid edukalt täidetud,“ ütles leitnant Eesalu.Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59717


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10912/malis-teeniv-jalav%C3%A4er%C3%BChm-k%C3%A4is-enne-koju-suundumist-viimases-patrullis
Save as: 

Sorry, you haven't subscribed for this topic.

 
 
Follow us on Twitter