.

 
 
 
 

Jalaväerühm Estpla-34 alustas oma esimese patrulliga teenistust Malis

Eesti kaitseväe jalaväerühm Estpla-34 viis eile läbi oma esimese patrulli Gao linnas ja selle lähiümbruses, mis on osa rühma ülesannetest Prantsusmaa juhitud terrorismivastasel operatsioonil Barkhane Malis Põhja-Aafrikas.

„Esimene patrull möödus edukalt, sõdurid tegutsesid professionaalselt. Eelnev väljaõpe on olnud hea nii nagu ka meie varustus ning kuna rahvuslik toetuselement teeb suurepärast tööd, saame keskenduda oma ülesannetele,“ ütles Estpla-34 rühmaülem nooremleitnant Karl Saaver.


Lisaks jalgsi ja soomustatud patrullide läbiviimisele transportööridel SISU XA-188 EST peavad Eesti sõdurid mehitama oma baasi pääslaid ja vaatlusposte ning täitma kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Eesti rühma tegevust toetab operatsioonipiirkonnas oma rahvuslik toetuselement, mille ülesandeks on rühma logistikaalane tagamine.Jalaväerühma Estpla-34 ja toetuselement jõudsid operatsioonipiirkonda 6. detsembril ja teenistus Malis algas sisseelamisperioodiga, mille jooksul tutvustas oma rotatsiooni lõpetav Estpla-32 uuele üksusele baasi reegleid, töörütmi, ülesannete spetsiifikat ja üldist eluolu.Eestlased elavad Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Eesti üksus elab ja teenib täpselt samades tingimustest nagu Prantsusmaa sõjaväelased.Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni, ohjamine. Lisaks Eestile toetab operatsiooni Ühendkuningriik transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59721


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10916/jalav%C3%A4er%C3%BChm-estpla-34-alustas-oma-esimese-patrulliga-teenistust-malis
Save as: 

Sorry, you haven't subscribed for this topic.

 
 
Follow us on Twitter