21. jalaväepataljoni reservväelased värskendavad õppekogunemisel teadmisi

Sel nädalal kogunevad Lõuna-Eestis 2. jalaväebrigaadi 21. jalaväepataljoni reservväelastest ülemad, et värskendada sõjalisi teadmisi ja oskusi ning valmistuda sõjaaja ülesannete täitmiseks.

Sel nädalal kogunevad Lõuna-Eestis 2. jalaväebrigaadi 21. jalaväepataljoni reservväelastest ülemad, et värskendada sõjalisi teadmisi ja oskusi.

„Reservväelastest ülematel on 21. jalaväepataljoni tegevuses võtmetähtsus. Tänaseks on nende ajateenistusest möödunud vähemalt kolm aastat ja on paras aeg olulisemad tegevused uuesti meelde tuletada“, ütles 21. jalaväepataljoni ülem major Indrek Sarap.

Viis päeva vältaval õppekogunemisel täiendavad reservväelased nii taktikalisi teadmisi kui ka laskeoskuseid. „Pühapäevani kestval õppekogunemisel proovitakse läbi ja valmistatakse ette tegevused, mis reservväelastest ülematel tuleb teha kogu 21. jalaväepataljoni teenistusse kutsumisel ehk formeerimisel,“ ütles major Sarap. Põhitähelepanu on formeerimisel ja sellele järgneval väljaõppel, aga reservväelased teevad ka erinevaid meeskonnaharjutusi ja võistlevad orienteerumises. Kokku osaleb õppekogunemisel ligi 75 reservväelast.

21. jalaväepataljon on üks kolmest 2. jalaväebrigaadi reservstruktuuri kuuluvast jalaväepataljonist. Üksusesse kuuluvatele reservväelastele viiakse regulaarselt läbi õppekogunemisi, et hoida alal nende lahingvalmidust ning värskendada erialaseid oskusi.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59759


http://www.mil.ee/et/arhiiv/10943/21.-jalav%C3%A4epataljoni-reservv%C3%A4elased-v%C3%A4rskendavad-%C3%B5ppekogunemisel-teadmisi
© Baltic News Service. Kõik õigused kaitstud/All Rights Reserved. Rules for using BNS news:
All rights to BNS news belong to BNS or the license issuer and they can be used only with the express written permission of BNS. In the event of a breach of these rules BNS will invoice the breaching party in accordance with the extent to which the news were used.